AktualnościKadra

KADRA…A RACZEJ PRZEWODNICY, OPIEKUNOWIE, INSPIRATORZY

Nasz zespół kompletuję bardzo skrupulatnie. Naszym celem jest stworzenie grona osób, które dzięki swoim nie tylko różnorodnym kompetencjom, ale także odmiennym charakterom, będą wspierały i inspirowały dzieci do rozwoju, uczenia się i odkrywania. Z drugiej strony, równie istotne jest to, by dawały im poczucie bezpieczeństwa i komfortu bycia nieocenianym.

Na codzień pracować będzie trzech pedagogów w 34 osobowej mieszanej grupie (dzielonej na zajęcia), których pracę wspierać będę ja, Alicja. Ponadto, stale współpracować będą z nami psycholog dziecięcy Daria Sumińska z gabinetu “Potrzeby Dziecka” oraz dietetyk dziecięcy Maria Nowak ze Zdrowia od kuchni. Dodatkowo pojawiać się będą artystyczne dusze wspierające nas na zajęciach dodatkowych.

Kluczem doboru kadry była dla mnie myśl uzupełniających się kompetencji. Kadra, podobnie jak dzieci – i puzzle – to zupełnie różne osobowości. Jedna z nich jest młodą, przedsiębiorczą i dynamiczną dziewczyną, której uśmiech nie schodzi z twarzy. Swój warsztat pedagoga wczesnoszkolnego wsparła szkoleniem z zakresu Sensoplastyki. Druga to stonowana kobieta, zafascynowana pedagogiką Montessori, którą stosuje z sukcesem już na dwójce dzieci. Uczy się cały czas i edukuje innych rodziców jak rozmawiać bez przemocy (NVC). Jest nie tylko pedagogiem, ale także mediatorem rodzinnym i… instuktorem sportu. Do naszego zespołu poszukujemy trzeciego elementu. Rozmowy trwają i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła odsłonić wszystkie twarze.

Opiekunowie są osobami niepalącymi.

4 comments

 1. Marta Lesser 10 Lipiec, 2018 at 18:40 Odpowiedz

  Witam! Czy są jeszcze wolne miejsca dla 3-latków? Jakie są opłaty? Kiedy rusza przedszkole?
  Pozdrawiam, Marta Lesser

  • admin 10 Lipiec, 2018 at 18:46 Odpowiedz

   Dzień dobry!
   Mamy jeszcze miejsca wolne, ale w placówce nie ma podziału wiekowego. Przebywanie dzieci w grupie mieszanej wiekowo pozwala na naturalne uczenie się dokładnie jak w przypadku rodzeństwa. Ułatwia także interakcje.
   Przedszkole rusza od września jeśli wszystko jak dotąd pójdzie zgodnie z planem. Opłaty zgodnie z informacją na stronie – 675zł/ msc już z wyżywieniem.

 2. Ania 12 Lipiec, 2018 at 14:17 Odpowiedz

  Bardzo żałuję, że nie miałam takiego wyboru gdy mój syn mierzył się z przedszkolem. Teraz ma 6 lat i dramatyczne doświadczenia. Zapytam do Was za 3 lata ?

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *