AktualnościDzieckoProgram

Koncert edukacyjny “Hej kolęda, kolęda!”

Już 16.12. o godz. 14:00 kolejny koncert edukacyjny, tym razem pt. “Hej kolęda, kolęda!”.

 

BAWMY SIĘ MUZYKĄ!  to projekt edukacyjno -artystyczny skierowany zarówno do najmłodszych, jak i starszych przedszkolaków.

To wyjątkowy cykl koncertów edukacyjnych, które w atrakcyjny, barwny i zabawny sposób wprowadzają dzieci w świat muzyki i ukazują jej ogromną różnorodność. Na każdy koncert zapraszamy specjalnych gości – profesjonalnych muzyków, z których każdy może się pochwalić mistrzowskim opanowaniem swojego instrumentu. 

Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi sprawia, że repertuar muzyczny jest ciekawy i dopasowany do wieku dzieci, a także połączony z interaktywnymi zabawami, które pomagają zrozumieć i poczuć  słyszaną muzykę. Z radością i pasją tworzymy autorskie scenariusze koncertów oraz komponujemy piosenki, które dzieci śpiewają razem z nami.

W trakcie ok. 35  minutowego (dla szkół – 45 min.) koncertu dzieci spotykają co miesiąc innych profesjonalnych muzyków, poznają nowe instrumenty, ich budowę i sposób wydobywania dźwięku oraz jego różne barwy i rodzaje we fragmentach najpiękniejszej literatury muzycznej. Grane utwory są jednocześnie ilustracją bajki, legendy lub opowieści, w której dzieci uczestniczą i “pomagają” nam grając, tańcząc, klaszcząc, wybijając rytm, pokazując lub naśladując różne odgłosy razem z nami.

Podczas koncertów prezentujemy różne gatunki muzyczne – od muzyki klasycznej, przez muzykę dawną, ludową oraz etniczną z Polski i całego świata, aż do muzyki jazzowej. Dzieci mają okazję poznać instrumenty klasyczne, grające na co dzień w orkiestrze symfonicznej, a także te rzadko spotykane, ludowe i pochodzące z najdalszych zakątków świata. Staramy się zarówno pogłębiać wiedzę o naszej kulturze, jak i ukazywać bogactwo i różnorodność muzyczną innych kultur.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *