Barbara Wiśniewska – pedagog

Jestem pedagogiem, ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną z terapią społeczną . Podczas studiów zaczęłam pracę z dziećmi i to wtedy zainteresowała mnie rodzina jako najbardziej podstawowe środowisko człowieka. Ciekawiło mnie w jaki sposób stworzyć otoczenie optymalne do zdrowego rozwoju. Zgłębiając mechanizmy funkcjonowania rodziny ukończyłam studia podyplomowe w zakresie mediacji rodzinnych. Tam ujęło mnie Porozumienie bez Przemocy Marschalla Rosenberga – od tego czasu praktykuję i doskonalę się w tej formie komunikacji.

We współpracy z fundacją Gildia Mediacyjna rozpowszechniałam idee mediacji wśród uczniów toruńskich szkół średnich. Wraz z mężem w warsztatowej formie edukujemy rodziców w zakresie bezprzemocowej komunikacji, skoncentrowanej na więzi.

Trenując sztuki walki prowadziłam dla dzieci klas 1-3 zajęcia ogòlnorozwojowe na podbudowie TaeKwon-Do ITF. Jest mi bliska praca z oddechem i ciałem, uważność na sygnały płynące z niego oraz jego rola w nauce samoregulacji.

Interesują mnie alternatywne formy edukacji, współgrające z naturalnym rozwojem dziecka. Lubię słuchać i patrzeć. Uwielbiam czytać ( i wąchać!) książki. Ważną częścią mojego życia jest muzyka. Uwielbiam otaczać się pięknymi rzeczami – zwłaszcza jeśli są stworzone własnoręcznie.