Maria Nowak – Dietetyk dziecięcy

Maria Nowak – dietetyk, kadra wspierająca

Jestem edukatorem żywieniowym programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy, jestem autorem strony Zdrowie od kuchni, współtworzę stronę www.wegeblw.pl. Współpracuję z poradnią dietetyczną Mój dietetyk Toruńw której przyjmuję jako dietetyk dziecięcy. Prowadzę warsztaty o zdrowym żywieniu w Toruniu i okolicach oraz przyjmuję indywidualnych pacjentów w gabinecie.

Żywienie jest moją pasją, gotowanie również.

Choć nie jestem mistrzem wypieków, ani nie umiem ściśle trzymać się nawet sprawdzonych receptur, to gotuję zdrowo i wkładam w gary swoje serce. Lubię prostą i sezonową kuchnię roślinną.

Jako dietetyka, interesuję mnie przede wszystkim żywienie kobiet w ciąży, mam i małych dzieci, aspekty zdrowotne diet wegetariańskich oraz profilaktyka żywieniowa.  Inspiruje mnie metoda Baby-led weaning oraz medycyny tradycyjne. Staram się jednak nie chować do żadnej szufladki i kieruję się oficjalnymi wytycznymi i zaleceniami ekspertów od spraw żywienia.

Przez stronę zdrowieodkuchni.info chcę dzielić się rzetelną wiedzą na temat odżywiania, a czasem pokazywać nieszablonowe podejście do tematu.