Martyna Majewska – nauczyciel

Swoją przygodę związaną z pracą z dziećmi zaczęłam w liceum, kiedy to ukończyłam kurs Animatora czasu wolnego dla dzieci. Wybierając studia, wiedziałam, że chcę kontynuować tą przygodę.

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną, podczas których postanowiłam zrobić kurs Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach, po obronie czułam niedosyt i chciałam kontynuować zgłębianie wiedzy na temat dzieci i ukończyłam studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Przez ten cały czas pracował z dziećmi: podczas festynów i imprez okolicznościowych jako animator, na co dzień zaś pracowałam jako opiekunka.

Po zakończeniu studiów rozpoczęłam pracę w żłobku Montessori, zaczęłam zgłębiać tą metodę i literaturę dotyczącą małych dzieci.

Ciekawiło mnie co stoi za danymi zachowaniami dziecka, przez co trafiłam na książki Jaspera Juula i Agnieszki Stein, czytając je miałam wrażenie, że autorzy piszą o sytuacjach, które miały miejsce w moim doświadczeniu w pracy z dziećmi.

Ponieważ interesuje mnie bardzo komunikacja zarówno werbalna jak i niewerbalna i jej wpływ na nasze relacje, ukończyłam kurs metody Marte Meo i staram się ją wprowadzać w swoje życie.

Prywatnie jestem żoną i szczęśliwą posiadaczką trzech kotów. Uwielbiam zwierzęta i traktuję je jak ludzi, z racji czego bardzo interesuje mnie behawioryzm zwierząt. W wolnym czasie lubię podróżować- najlepiej w góry i czytać kryminały, bardzo też lubię literaturę dla dzieci.