Nasza misja i idee

Naszą misją jest wspieranie dzieci we wszechstronnym, zrównoważonym dorastaniu zgodnie z ich naturalnym tempem i odpowiadając na ich potrzeby. Pracujemy z rodzicami, by razem dawać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Przedszkole “Nasze Puzzle” to przestrzeń, w której rodzice bez obaw zostawią swoje dziecko. Miejsce, w którym pracujemy opierając się na naturalizmie pedagogicznym/ pedagogice nowego wychowania (pedagogika waldorfska, Montessori, francuska szkoła nowoczesna, pedagogika serca), dbając nie tylko o zdrowe jedzenie, ale także kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Bez kar i nagród. Czerpiemy pełnymi gaściami z Rodzicielstwa Bliskości, NVC i prac Jaspera Juula. Na codzień pracujemy metodyką Froebla, twórcy ogrodów pedagogicznych. Inspirujemy się skandynawskim stylem wychowania.

Dlaczego “Nasze Puzzle”? Po pierwsze, jest to powszechna zabawka, pozytywnie się kojarząca ze wspieraniem rozwoju (na początku były przede wszystkim pomocą dydaktyczną w nauce geografii – wiedzieliście?). Po drugie, dlatego, że w tak jak w puzzlach, tak w rozwoju młodego człowieka potrzebne są różne elementy, zazębiające się, dążące do jednego celu, aby stworzyć wspólnie piękną całość. Po trzecie, bo całość to nie tylko jeden mały człowiek, ale także grupa społeczna – w niej każdy jest inny i każdy jest ważny. Wszyscy są potrzebni, by stworzyć obraz – tak jak w puzzlach. Po czwarte, bo to układanka, w której składają się na całość potrzeby dzieci, rodziców, wychowawców. Do puzzli potrzeba skupienia, spokoju, cierpliwości, chęci szukania; to rozwija, każdy ma w tym swój rytm, tempo i sposoby.