Program

KRÓTKO O NASZEJ NAZWIE

Nad nazwą naszego przedszkola myślałam długo. Konsultowałam to także z kilkoma rodzicami (dziękuję za Wasze wsparcie!). Chciałam, by pozytywnie się kojarzyła, by była związana z dziećmi. By była też nośnikiem idei. Z drugiej strony, nie przekonują nie typowo dziecięce nazwy typu “Chatka Kubusia Puchatka”. Fajnie by też dzieci umiały ją wymówić 🙂 I tak powstały “Puzzle”, a potem “Nasze Puzzle” – te puzzle to dzieci: rodziców, opiekunów, społeczności.

Dlaczego “Nasze Puzzle”?

Po pierwsze, jest to powszechna zabawka, pozytywnie się kojarząca ze wspieraniem rozwoju (na początku były przede wszystkim pomocą dydaktyczną w nauce geografii – wiedzieliście?).

Po drugie, dlatego, że w tak jak w puzzlach, tak w rozwoju młodego człowieka potrzebne są różne elementy, zazębiające się, dążące do jednego celu, aby stworzyć wspólnie piękną całość.

Po trzecie, bo całość to nie tylko jeden mały człowiek, ale także grupa społeczna – w niej każdy jest inny i każdy jest ważny. Wszyscy są potrzebni, by stworzyć obraz – tak jak w puzzlach.

Po czwarte, bo to układanka, w której składają się na całość potrzeby dzieci, rodziców, wychowawców. Do puzzli potrzeba skupienia, spokoju, cierpliwości, chęci szukania; to rozwija, każdy ma w tym swój rytm, tempo i sposoby.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *