Ramowy program dnia

Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00. Plan dnia jest zawsze dopasowany do potrzeb rozwojowych dzieci, pogody oraz pory roku.

Ramowy plan dnia:

7:00-9:00 – przyprowadzenie dzieci do przedszkola/ czas swobodnej zabawy i ekploracji
9:30-11:00 – przywitanie w kręgu/ praca własna z pomocami/praca indywidualna z nauczycielem i w grupie/ w tym czasie (9:20) dzieci przygotowują i spożywają śniadanie i drugie śniadanie (11:00). W tym czasie odbywają się zasadniczo zajęcia dodatkowe uzupełniające.
11:15-13:00 – czas na świeżym powietrzu.
13:00-14:00 – obiad i czas na odpoczynek, czytanie, relaksacja
14:00-15:00 – praca własna z pomocami/praca indywidualna z nauczycielem i w grupie;

15:00 podwieczorek

15:30-17:00 – swobodna zabawa z innymi pomocami edukacyjnymi/zabawkami/darami Froebla. Rozchodzenie się dzieci do domów;

Dzieci doskonalą swoje umiejętności także w trakcie posiłków. W przedszkolu to czas doskonalenia umiejętności samoobsługowych, ćwiczenia kulturalnego zachowania przy stole, komunikacji oraz możliwość nawiązywania relacji społecznych.

Obiad spożywany jest wspólnie po wcześniejszym spacerze i swobodnej zabawie na świeżym powietrzu (niezależnie od pory roku zależy nam by, dzieci każdego dnia chociaż na krótko wychodziły na zewnątrz). Dzieci dążą do samodzielnego nakrywania do stołów, nakładania jedzenia oraz sprzątania. Opiekunowie towarzyszą w tej nauce dzieciom i są dla nich wsparciem. Posiłki przygotowywane są ze zdrowych produktów, z uwzględnieniem specjalistycznych diet, przygotowywane na miejscu we własnej kuchni przedszkola. W sezonie w warzywa zaopatruje nas RWS Dobrzyńskie Warzywa, który przypomina nam jak smakuje prawdziwa marchew i udowadnia, że bazylią może pachnieć pół Przedszkola.